• Zdroje

Zdroje


Sekce projekty - Orbis pictus je sdílený prostor na stránkách Katedry výtvarné výchovy, určený širokému publiku. Naleznete zde obrazové i textové materiály k prohlížení i ke stažení, metodiky, různé modely vyučování, příklady realizovaných galerijních a muzejních vzdělávacích programů, materiály z výzkumných domácích i zahraničních projektů, odkazy na vzdělávací aktivity, workshopy a kurzy, přehled zajímavých publikací, odkazy na vzdělávací a umělecko/kulturní instituce, galerie, muzea a další.


Je určen vyučujícím výtvarné výchovy a jiných tvůrčích oborů, kteří hledají inspiraci a zdroje pro svou výuku a pedagogickou práci.


Je určen studentům Katedry výtvarné výchovy a studentům jiných kreativních oborů, jako podpora ve studiu, při koncipování prvních vyučovacích pokusů a zejména pro kritickou reflexi aktuálních vzdělávacích postupů v oblasti umění a kultury, a pro navrhování a ověřování alternativní vzdělávací praxe.


Je určen uchazečům o studium na Katedře výtvarné výchovy a širší veřejnosti, kteří hledají odpovědi na to, co je současná výtvarná výchova, jak je zakotvena v současném vzdělávání, jaké může mít podoby ve školním i mimoškolním prostředí, jaká řeší aktuální témata a kdo jsou vyučující výtvarné výchovy, čím se zabývají a jakými způsoby pracují. Více o projektu zde
Poslední změna: 14. červenec 2021 21:44 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

Univerzita Karlova

Pedagogická fakulta

Magdalény Rettigové 4, 116 39 Praha 1

Tel.: +420 221 900 111

IČ: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Identifikační údaje


Katedra výtvarné výchovy, 3 patro.

Tel. KVV Pedf: +420 221 900 282


Facebook katedry ZDE.
Jak k nám